Jak dbać o odzież przeciwdeszczową?

kurtki przeciwdeszczoweKto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, kto sporo wędruje lub biega w terenie, temu deszcz nie przeszkodzi. Dzięki coraz solidniejszej odzieży przeciwdeszczowej, każdy z nas może spędzać czas aktywnie-nawet w deszczu. Jak zadbać o takie elementy garderoby?

Pranie ręczne to podstawa
Takie elementy garderoby, jak kurtki przeciwdeszczowe czy bluzy z membraną, źle znoszą pranie mechaniczne. Kto chce dłużej cieszyć się ich właściwościami,ten powinien postawić na pranie ręczne. A jeśli dodatkowo do takiego zabiegu zostanie dodany specjalny impregnat, można nie tylko oczyścić odzież, ale i zwiększyć jej wodoodporne właściwości.

Jak suszyć odzież przeciwdeszczową?
Sposób prania ma ogromne znaczenie, ważne jest jednak i suszenie przeciwdeszczowych kurtek w odpowiedni sposób. Na szczęście materiał, z jakiego wykonana jest taka odzież dość szybko schnie, zatem rozłożona na suszarce lub zajmująca miejsce na wieszaku kurtka nie będzie zbyt długo zajmować wolnego miejsca w domu.

Precz z żelazkiem
Prasowanie przeciwdeszczowej odzieży to poważny błąd, którego popełnić nie można. Na szczęście materiał wykorzystywany do produkcji takich elementów garderoby jest odporny na gniecenie, zatem nie trzeba żelazka, by przeciwdeszczowa odzież dobrze się prezentowała.